O mně

Ahoj, jsem Adam

je mi 23 let a žiju sportem. Už jako malé dítě jsem šplhal kde se dalo i nedalo, ale nebyl tu žádný sport, který by mě moc bral.

Kolektivní sporty mě nikdy moc nebavily.  Chudák táta měl snahu ze mě udělat fotbalistu. Hned po prvním zápase, kdy jsem obsazoval i moje spoluhráče, bylo jasné, že tudy cesta nepovede.

Po fotbalu jsem se dal na atletiku a aikido. Aikido jsem trénoval zhruba 2 roky, ale atletika? U té jsem vydržel 9 let. Moje disciplíny byly skok do dálky, skok do výšky a sprint. Vyhrál jsem několik medailí, nabral jsem nějakou tu fyzičku, poznal spoustu supr lidí, ale pořád to nebylo úplně to pravé ořechové. A tady přichází na scénu parkour. Parkour mě doslova pohltil. Byl jsem schopný každý skok, každé salto udělat klidně 100x jen abych si byl jistý, že daný prvek opravdu ovládám. Jelikož tréninky byly docela náročné řekl jsem si, že by bylo dobré tělo i nějak posílit. A tak jsem začal cvičit s vlastní váhou. Bylo to supr spojení dvou sportů, ale časem přišlo několik zranění, kdy jsem mohl jen cvičit a kvůli tomu začal parkour být spíše takový doplněk a většinu času jsem věnoval hlavně posilování. Když jsem nastoupil na střední, začal jsem kromě cvičení s vlastní vahou chodit i do fitka a posilování se stalo neodmyslitelnou částí mého života.

Čtyři roky na střední utekly jako voda a najednou jsem byl po maturitě a musel jsem se rozhodnout, co bude dál. Nabízelo se studium cizích jazyků nebo sport. Sport to jednoznačně vyhrál. Rodiče nebyli zpočátku nadšení ,ale když později viděli, kolik úsilí do trénování a samostudia vkládám, začali mě podporovat. Absolvoval jsem 3 měsíční trenérský kurz od Improve Academy a řekl jsem si, že je čas to vše posunout zase dál a odstěhoval se do Prahy.

Začal jsem na částečný úvazek pracovat jedné kanceláři, k tomu jsem trénoval pár svých klientů a přidaly se k tomu ještě dětské pohybové kroužky. Tohle období bylo dost náročné. Práce v kanceláři, tréninky, workshopy a po večerech nasávání informací z internetu a knížek. Trvalo to přesně rok, než jsem opustil práci v kanceláři, změnil fitko a začal se naplno věnovat trénování. Začal jsem trénovat v Gym Parku na Chodově, přibral další skvělé klienty a k tomu jsem se začal ještě víc věnovat online coachingu.

Už na základní škole jsem pořád říkal, že budu jednou doktor, protože chci pomáhat lidem. No, doktorem jsem se nestal ale to, že bud pomáhat lidem se mi splnilo. Be strong to be useful. To je motto, kterým jsem se snažil řídit už od základní školy, kdy jsem se zastával svých kamarádů ( i když jsem pak dostal na hubu místo nich 😀 ) Je to motto, kterým se řídím i teď. Chci všechny své znalosti předat svým klientům a pomoct jim tak nejenom k tomu, aby zhubli pár kilo nebo nabrali svaly, ale k tomu aby se cítili fajn, aby měli zdravé funkční tělo, a aby si tak mohli život užít co nejvíc!

sleduj mě na instagramu